Drewniane zabawki – dlaczego warto je kupić?

Drewniane zabawki zaczęły wracać do łask. Niestety nie będą one w stanie wyprzeć z rynku gadżetów dla dzieci robionych z plastiku.

Można jednak sądzić, że dzięki rodzicom, ich pociechy będą mogły zobaczyć, czym oni bawili się, gdy byli w ich wieku. Alternatywą dla obydwu mogą być jeszcze zabawki pluszowe lub gumowe, jednak są one najrzadziej kupowane.

(https://misioohandmade.pl/motorki-drewniane-zabawki/ – drewniane motorki)

  1. Drewniane zabawki i ich zalety
  2. Gdzie kupić drewniane zabawki?
  3. Czy drewniane zabawki są lepsze niż plastikowe?

(Drewniane koniki – https://misioohandmade.pl/koniki-drewniane-zabawki/)

Drewniane zabawki i ich zalety

Drewniane zabawki są świetną alternatywą dla ich plastikowych zamienników. Przede wszystkim produkowane są z naturalnego tworzywa, a więc po wyrzuceniu nie zanieczyszczają środowiska, tylko ulegają szybkiemu rozkładowi. Bardzo często są nazywane eko-zabawkami. I słusznie. Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci o tym, jak istotny wpływ na rozwój środowiska ma jego ochrona i to jak postępuje człowiek oraz, jakich wyborów dokonuje.

Drewniane zabawki posiadają kilka istotnych zalet. Jedną z nich jest z pewnością rozwój dziecka. Wiele z takich gadżetów nie ma świecidełek, czy też samoistnie się nie porusza, a żeby takie działanie wywołać, dziecko musi je wprawić w ruch. Sama zabawa, jak na przykład stukanie, kręcenie, czy pukanie znacznie bardziej aktywuje mózg malucha niż zabawki, które same się ruszają. Kolejną ważną zaletą jest to, że wymagają od maluchów kreatywności. Pozbawione kółek klocki można jednak potraktować jak samochód.

Wielu ekspertów słusznie zauważa, że drewniane zabawki także są znacznie bardziej bezpieczne. Rzadko kiedy składają się z wielu elementów, które mają ostre zakończenia. Ponadto stosowane do ich malowania farby i lakiery muszą spełniać szereg wysokich wymogów. Warto również dodać, że ciekawskie świata maluchy biorą wszystko do buzi. Drewniane zabawki pod tym względem są najzdrowsze, chociaż nie chodzi tu o ich jedzenie.

Gdzie kupić drewniane zabawki?

Drewniane zabawki można zakupić w sklepie z takimi gadżetami. Choć na półkach cały czas królują plastikowe zamienniki, to jednak w stercie sztucznego tworzywa można znaleźć wspaniałe, własnoręcznie robione zabawki z drewna. Jest to z pewnością jeden z najlepszych wyborów.

Drewniane zabawki można także kupić w internecie. W obecnych czasach wiele firm prowadzi także swoje sklepy w sieci, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów. Niekiedy mają oni tam znacznie lepsze ceny, liczne promocje oraz o wiele szerszy asortyment. Także wiele osób prywatnych wystawia na różnych portalach aukcyjnych gadżety, którymi bawiły się ich dzieci.

Czy drewniane zabawki są lepsze niż plastikowe?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji samych zainteresowanych, a więc dzieci. Pewne jest to, że zabawki plastikowe mają więcej funkcji, jednak nie wzbudza to w dzieciach kreatywności. Ponadto kupując modele z tworzywa sztucznego, nie do końca wiadomo, co znajduje się w składzie tych kompozytów.

Drewniane zabawki są za to nieco droższe, jednak o wiele zdrowsze i bezpieczniejsze. Dzięki nim można pobudzić dziecko do kreatywnego myślenia. Ponadto nie mają zbyt wielu opcji, które nie rozwijałyby zdolności psychofizycznych najmłodszych. W szczególności cenią ją sobie rodzice, którzy sami takimi gadżetami się bawili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj