Jak działa abonamentowa opieka medyczna?

Abonament można kupić nie tylko na telefon. Umowę abonamentową można zawrzeć także w prywatnej placówce opieki zdrowotnej.

Prywatny abonament medyczny – co to jest?

Oferowany w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej abonament medyczny jest rodzajem abonamentu, w ramach którego pacjent otrzymuje dostęp do określonych usług medycznych.

To atrakcyjna alternatywa, a także uzupełnienie dla opieki zdrowotnej w ramach NFZ, aby uzyskać szersze i szybsze usługi na wysokim poziomie.

Jakie rodzaje abonamentów medycznych oferują prywatne placówki?

Dzisiaj niemalże każda większa przychodnia medyczna w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce może zaproponować własny abonament medyczny lub też świadczy usługi w ramach abonamentów sieciowych – obejmujących różne placówki medyczne.

Do dyspozycji jest szeroka gama abonamentów, które stworzone są zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak również dla całych rodzin.

Najczęściej abonament medyczny oferowany jest w różnych wariantach do wyboru, które różnią się pomiędzy sobą dostępem do lekarzy specjalistów oraz dostępem do badań diagnostycznych. Dodatkowo, można dokupić także pakiety uzupełniające, na przykład pakiety rehabilitacyjne czy pakiety dla kobiet w ciąży.

Po wykupieniu abonamentu pacjent może korzystać z wchodzących w jego skład usług. Nie płaci za nie dodatkowo lub też opłaca tylko ich część, gdy tak zapisano w umowie.

Dlaczego warto wykupić prywatny abonament medyczny?

Zakupienie prywatnego abonamentu medycznego ma wiele korzyści. Przede wszystkim to oszczędność czasu – dostęp do specjalistów jest znacznie szybszy niż w przypadku leczenia na NFZ.

W przypadku lekarzy takich jak endokrynolog, kardiolog, neurolog czy diabetolog posiada to bardzo duże znaczenie, ponieważ oczekiwanie na wolne terminy w przypadku NFZ to nawet ponad 6 miesięcy!

Dodatkowo, prywatny abonament medyczny to także dostęp do wielu bezpłatnych badań diagnostycznych, które mogą pomóc we wczesnym wykryciu poważnych schorzeń.

Zatem wykupienie abonamentu w przychodni prywatnej w Warszawie lub w innym mieście zapewni usługi medyczne wysokiej jakości dostępnych na wyciągnięcie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj