Jak przygotować się do porodu naturalnego?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety i jej partnera.To moment bardzo szczególny, intymny, pozwalający na oswajanie się z trudną i odpowiedzialna rolą rodzica. Ciąża to także chwile, w których przyszłe mamy nieustannie rozmyślają o porodzie i jego przebiegu, który dla większości z nich wiąże się z ogromnym stresem i lękiem.

Poród tuż tuż…

Okres ciąży, mimo pojawiających się chwil niepewności i obaw, z którymi boryka się każda przyszła mama, przebiega niezwykle szybko i ciężarne ani się spostrzegą, jak pojawiają się na sali porodowej. Jednak, by poród naturalny przebiegał zgodnie z planami i oczekiwaniami kobiety, trzeba się do niego właściwie przygotować. Dlatego już od pierwszych miesięcy ciąży, przyszła mama powinna skupiać się na swoim ciele, kontrolując przyrost masy ciała oraz uczęszczając do szkoły rodzenia. Dzięki zajęciom w takiej palcówce, przyszłe mamy uczą się racjonalnego reagowania na ból porodowy, a także dowiadują się o przebiegu i trwaniu porodu naturalnego, przez co oswajają się z jego naturą, pokonując naturalny lek i strach, jaki w sobie noszą. Kobiety ciężarne,których przebieg ciąży jest prawidłowy powinny pozostawać aktywne (oczywiście po konsultacji z lekarzem), bo dzięki temu znacznie łatwiej zniosą poród naturalny. Masaż krocza i jego systematyczne wykonywanie poprawia elastyczność tkanek, przez co okolice pochwy rozluźniają się i rozciągają. Taki masaż doskonale przygotowuje do porodu naturalnego i zmniejsza ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu.

Czas do szpitala

Ostatnie tygodnie ciąży to czas oczekiwania na poród. Ciężarna powinna posiadać spakowaną torbę do szpitala, by zawsze być w gotowości i bez paniki udać się na salę porodową. Dobrze, gdy przyszła mama zadba o okolice intymne poprzez dokładną ich depilację, co znacznie usprawnia przebieg porodu i sprawia, że kobieta poczuje się bardziej komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj