Jak ubierać dziecko zimą?

Zima to wyjątkowo trudna i wymagająca pora roku zwłaszcza dla rodziców posiadających małe dzieci. Dobór poszczególnych elementów garderoby dla małego szkraba niemal zawsze staje się dla rodzica ogromnym wyzwaniem.Troskliwy i odpowiedzialny opiekun obawia się wyziębienia bądź przegrzania swojej pociechy podczas zimowych spacerów i dlatego ubieranie malucha staje się dla niego prawdziwą udręką.

Idealne ubranie dla bobasa

Maluszki spędzające czas na spacerach w wózkach, wymagają nieco innego rodzaju ubrania aniżeli ich starsi samodzielnie biegający koledzy. Niemowlęta są wyjątkowo delikatne i wrażliwe, skłonne do szybkiego wychłodzenia lub przegrzania, dlatego ich ubranka spacerowe musza zostać należycie przygotowane stosownie do aktualnej pogody. W chłodne, ale słoneczne dni zimowe maluszka należy ubrać warstwowo i ułożyć w ciepłym śpiworku w wózku, starannie okrywając jego maleńkie rączki i nóżki. Na główkę doskonale sprawdza się polarkowa delikatna dla skóry czapeczka, która okryje wrażliwą jeszcze główkę i uszka maleństwa. Budka wózka ochroni maleństwo przed wiatrem i deszczem, nie narażając go na przemoczenie i zawianie. Maluszki spędzające spacery w wózkach potrzebują jedną warstwę więcej aniżeli ich dorośli opiekunowie bowiem podczas spacerów nie poruszają się i szybciej ulegają przemarznięciu.

Aktywny spacer dziecka

Starsze dzieci, które potrafią samodzielnie chodzić i biegać, nie wymagają już dodatkowej warstwy ubrań, bo większość czasu na świeżym powietrzu spędzają aktywnie, pozostając w nieustannym ruchu. Założenie zbyt wielu ciepłych ubranek biegającemu dziecku, spowoduje jego przegrzanie, spocenie i w efekcie zachorowanie. Dlatego takie dzieci wystarczy ubrać podobnie jak dorosłego, ochraniając przed zimnem uszy i rączki. Ciepła zimowa czapeczka okrywająca szczelnie uszy oraz wygodne nieprzemakalne rękawiczki to must have każdego malucha spędzającego czas na świeżym powietrzu w zimie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj