Wybór prezentu to zawsze wyzwanie, niezależnie od okoliczności. Choć znajomość drugiej osoby ułatwia decyzję, zawsze z tyłu pozostaje pytanie: „Czy to na pewno się jej spodoba?”. W razie wątpliwości, warto zdecydować się na jeden z uniwersalnych podarunków, sprawdzających się zawsze, niezależnie od charakteru obdarowywanego.
Prezent źródłem radości
Pytanie, które często nurtuje przede wszystkim mamy i matki chrzestne – jak wybrać prezent dla chłopca? Dzieci zawsze ucieszy zabawka, która pozwoli im rozwijać się i bawić w kreatywny sposób. W przypadku chłopca może to być samochód na baterie, gra planszowa, figurka postaci z ulubionej bajki. W sklepach zabawkowych jest też wiele zabawek rozwijających kreatywność i zdolności manualne – to między innymi zestawy z masą plastyczną, takie jak Dentysta czy Afera u Fryzjera. Umożliwiają dziecku twórczą zabawę, a masa plastyczna nadaje się do wielokrotnego użytku, można więc czerpać radość z zestawów przez długi czas.
Dla tych nieco starszych
Powyższe propozycje sprawdzą się przede wszystkim w przypadku chłopca kilkuletniego. Co natomiast wybrać, jeśli poszukuje się prezentu dla chłopca nieco już starszego? Wybór staje się trudniejszy – starsze dzieci już nie tak łatwo zadziwić. Wciąż sprawdzić się mogą gry planszowe – przede wszystkim rozwijające logiczne myślenie, strategiczne i edukacyjne. Wśród najpopularniejszych wymienić można chociażby Monopoly, Eurobusiness czy Milionerów. W przypadku Monopoly, na rynku dostępne są obecnie różne wersje gry – nawiązujące do znanych seriali, filmów animowanych, gier komputerowych oraz polskich miejscowości. Ciekawą opcją prezentu dla chłopca, który interesuje się historią, jest gra planszowa „Pan tu nie stał!”.
Co jednak można sprezentować poza grą?
Ciekawa książka
Nie wszyscy chłopcy lubią czytać – należy wziąć to pod uwagę podczas wyboru prezentu. Jednak, jeśli ma się pewność, że książka będzie dobrym prezentem, warto rozejrzeć się wśród popularnej literatury młodzieżowej. Dużą popularnością wśród chłopców cieszy się seria „Zwiadowcy” Johna Flanagana. Wśród młodych czytelników świetne opinie zdobywają także powieści pisarza fantasy Brandona Mulla, twórcy znanej sagi „Baśniobór”. Chłopcom wchodzącym w wiek dojrzewania spodobać się może seria „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika, traktująca o przygodach warszawskich nastolatków. Wszystkie te pozycje napisane są przystępnym, a przy tym ciekawym językiem. Mają płynną, wciągającą fabułę, rozwijają u młodych osób świadomość tego, jak ważne są przyjaźń, empatia i odwaga.