Jaki wózek spacerowy dla dziecka kupić?

Spacery z maluchem to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają rodzice. Na szczęście, nie muszą być one wcale wymagające. Jeśli uda się kupić dobry wózek spacerowy, będą się odbywać w miłej atmosferze i komfortowych warunkach. Na jakie rozwiązanie warto więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Oczekiwania dziecka

Maluch nie jest jeszcze w stanie powiedzieć nam, czego wymaga od wózka spacerowego. Obserwacja tego, jak zachowuje się na świeżym powietrzu, może jednak pomóc nam w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie. Jeśli więc widzimy, że zaraz po wyjściu z domu dziecko zapada w sen, najlepiej zainwestować w wózek z wysuwanym oparciem. Będzie on zapobiegał ryzyku zasypiania w pozycji siedzącej, co jest nie tylko niewygodne, ale również groźne dla zdrowia malucha. Jeśli z kolei dziecko lubi podziwiać świat i podczas spaceru nieustannie rozgląda się na boki, doskonałym pomysłem będzie zakup wózka z dodatkowymi zabezpieczeniami. Zapewnią one dziecku możliwość swobodnej obserwacji otoczenia zapobiegając jednocześnie bolesnym kontuzjom takim, jak choćby przytrzaśnięcie sobie palca u rączki.

Oczekiwania rodzica

Rodzice wybierający wózek spacerowy mają przynajmniej kilka życzeń. Najczęściej podkreślają, że nie może być on zbyt ciężki, zwracają jednak uwagę także na to, że wózek powinien nie tylko składać się, ale również zajmować jak najmniej miejsca już po złożeniu. Dziś znalezienie lekkiego modelu nie jest trudne. W sprzedaży dostępne są nawet takie, których waga nie przekracza trzech kilogramów. Można jednak mieć wątpliwości, co do tego, czy właśnie one są najbardziej atrakcyjnymi rozwiązaniami. Zwykle nie są rozbudowane, o ile więc ich przenoszenie rzeczywiście jest wygodne, o tyle samo dziecko często nie czuje się w nich najlepiej. Wózki takie mają też zwykle bardzo małe kółka, co sprawia, że nie poruszają się zbyt pewnie po terenach zielonych i innych typach dość grząskiego podłoża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj