Jakie łóżeczko dla dziecka kupić?

Przed narodzeniem dziecka gorączkowo zaczynamy kompletować wyprawkę dla dzieci. A rzeczy do kupienia jest bardzo wiele. Szczególnie, jeśli oczekujemy na pierwsze dziecko.

Łóżeczko czy kołyska?

W pierwszych miesiącach życia dziecka rodzice mają dylemat, czy dziecko powinno spać w łóżeczku czy raczej wygodniejsza byłaby kołyska. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Kołyska ma przede wszystkim mniejsze rozmiary, co pozwala na swobodne jej przenoszenie. Łatwo ją przestawić, np. w nocy do łóżka rodziców. Dzięki temu mama nie musi wstawać za każdym razem, wystarczy delikatnie pobujać dziecko, by mogło dalej spać. Zawsze też kołyskę można zabrać do kuchni, kiedy rodzic coś gotuje lub sprząta. To również decyduje o dużej wygodzie tego urządzenia.

Wielu rodziców woli jednak od razu przyzwyczajać maluszka do swojego łóżka. Dziecko przyzwyczaja się, że zasypia odłożone do łóżeczka, co w późniejszym czasie zdecydowanie ułatwi rodzicom usypianie swojego malucha. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby naprzemiennie używać jednego lub drugiego mebla.

Łóżeczko 3w1

Obecnie rodzice najczęściej decydują się na zakup łóżeczka, które można dopasować do wieku i etapu rozwoju. Jest to najczęściej zwyczajne łóżeczko ze szczebelkami, w którym można regulować wysokość położenia materaca. Gdy dziecko zaczyna już chodzić to można wyjąć kilka szczebelków, żeby maluch sam mógł swobodnie z niego wychodzić.

W kolejnym etapie, możemy całkowicie zdemontować ramę z jednej strony i zamontować dużo niższe zabezpieczenie. Sprawi to, że nasze dziecko nie będzie wypadać z łóżeczka w czasie snu. Jednocześnie wygląda już jak tapczanik i nasz maluch poczuje się jak dorosły. Takie łóżeczka pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż nie musimy co chwilę wymieniać mebla. Egzemplarz 3w1 rośnie razem z naszym dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj