Jakie warzywa i owoce powinno jeść dziecko?

Zdrowie dziecka jest priorytetem każdego z rodziców. Nie da się jednak ukryć, że o właściwy rozwój psychofizyczny dziecka trzeba odpowiednio zadbać. Możliwe to będzie dzięki nakłanianiu dziecka do uprawiania regularnej aktywności fizycznej oraz nauczenia go właściwego sposobu odżywiania. Dieta dziecka powinna być bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Tych zaś najwięcej znajduje się w warzywach oraz owocach.

W jakie warzywa wzbogacić dietę naszego dziecka?

Nie ulega wątpliwości, że dziecko powinno spożywać przynajmniej pięć porcji warzyw dziennie. Oczywiście wszystkie warzywa są zdrowe, ale niektóre rodzaje warzyw dziecko powinno spożywać w większych ilościach. Jakie to warzywa? Na pewno marchewka. Marchew zawiera bowiem sporo witaminy A oraz betakarotenów, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie wzroku. Nie da się również ukryć, że dzięki marchewce nasze dziecko będzie cieszyło się promienną i zdrową skórą, pozbawioną wyprysków. Kolejnym warzywem, które powinno jeść nasze dziecko jest szpinak. Zawiera on bowiem sporo żelaza, które przydaje się każdemu dziecku w fazie wzrostu. Na pewno dobrze byłoby również zadbać o to, aby nasze dziecko spożywało botwinkę i jarmuż. Warzywa te są bowiem niezwykle bogate w wapń, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego.

Jakie owoce powinno spożywać nasze dziecko?

Dziecko w fazie wzrostu powinno spożywać różne rodzaje owoców. Niewątpliwie jednak do grupy owoców, które powinno jeść dziecko zaliczyć należy banany. Owoce te są bowiem bogatym źródłem potasu. Nie da się również ukryć, że owoc ten stanowi świetną alternatywę dla chipsów i paluszków spożywanych często przez dzieci na drugie śniadanie. Warto również podawać dzieciom borówki, zarówno te leśne jak i amerykańskie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że borówki mają wspaniały wpływ na wzrok. Dzieci w fazie wzrostu bardzo często zaś mają problem z wadami wzroku, czemu nie sprzyja długie siedzenie przy komputerze i brak ruchu. Na pewno warto nakłaniać dzieci także do spożywania jabłek. Owoce te posiadają bardzo dużo substancji wzmacniających odporność organizmu. Ponadto, są niesamowicie smaczne i posiadają niski indeks glikemiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj