Pomysłowe łóżka dla chłopców. Co spodoba się dziecku i rodzicom?

Łóżko dla dziecka wcale nie musi być nudne. Jest mnóstwo pomysłowych modeli, które mogą odmienić wygląd każdego pokoju. Łóżko dla chłopca może przyjmować różne kształty, mogą to być pojazdy, np. samochodziki, wozy strażackie, policyjne, traktory itp. Jakie meble do spania wybrać dla najmłodszych? Co brać pod uwagę przy wyborze łóżka dla chłopca?

Rodzaje łóżek dla dziecka

Łóżka dla dziecka dostępne są w kilku rodzajach. Wśród nich wymienia się pojedyncze, podwójne, rozkładane, z barierką, piętrowe, ale nie tylko. Są jeszcze meble, które kształtem nawiązują do zupełnie innych przedmiotów, w tym do pojazdów. Łóżka dla chłopców sprawdzisz w sklepie www.meblobranie.pl, są tam meble przypominające wyścigówki, pociągi, statki i inne środki lokomocji. Sprawdzają się one w przypadku małych dzieci, które uwielbiają takie kolorowe i nieoczywiste wyposażenie w swoim pokoju.

Łóżka samochodziki dla chłopców

Niestandardowe meble to dobre rozwiązanie dla dzieci, które mają problemy z zasypianiem. Łóżka, które maluchom w ogóle nie kojarzą się ze snem, mogą przekonać dziecko do tego, by wieczorem chętnie w nich zasnęły. Ponadto takie łóżka są kolorowe i dosyć dobrze odwzorowują ulubione pojazdy. Niektóre z nich kojarzone są przez maluchy ze znanych bajek. Któż nie chciałby zasnąć w samochodzie, w którym jego ulubiony bohater walczy ze złem? Wiele takich łóżek wyróżnia też wysoka jakość wykonania. W środku jest komfortowy materac, który zapewnia dziecku wygodę podczas snu.

Łóżka dla starszych chłopców

Łóżka w kształcie pojazdów są odpowiednie dla małych dzieci. Często mają one barierki, które zabezpieczają maluchy przed wypadnięciem. Inne meble są przeznaczone dla starszaków. Ich pokoje często są już dostosowane do potrzeb uczniów, stąd też łóżka, które wyglądają nieco poważniej. Funkcjonalne są łóżka pojedyncze rozkładane. Mogą one mieć pod spodem wyciągane szafy, w których schować można dziecięce ubrania, zabawki lub po prostu pościel. Jeśli natomiast urządzany jest pokój rodzeństwa, wówczas sprawdzić się może łóżko rozkładane, ale dla dwóch osób. Jedno dziecko będzie na takim meblu spało niżej, wystarczy wyciągnąć z dołu łóżka dodatkową część do spania z komfortowym materacem.

Na popularności nie tracą też łóżka piętrowe. Te mogą być wstawiane zarówno w pokoju jednego dziecka, jak i u rodzeństwa. Łóżka piętrowe pojedyncze oryginalnie prezentują się w pomieszczeniu. Najczęściej są one połączone z dodatkowymi meblami. Pod spodem może znajdować się biurko z nadstawką. Są też modele, pod którymi zamontowane są szafki lub nawet szafy. To niecodzienny wariant łóżka piętrowego. W tradycyjnej formie znajduje on zastosowanie w pokojach rodzeństwa. W ten sposób można zaoszczędzić na miejscu. Jedno dziecko śpi na niższym poziomie, drugie na wyższym, co dla wielu młodych użytkowników jest atrakcją samą w sobie. W dodatku taki pokój można w ciekawy sposób zaaranżować, nawet jeśli nie będzie on miał zbyt dużego metrażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj