Porządki w domu alergika – 5 wskazówek

Osoby, które zmagają się z reakcjami alergicznymi, muszą zwracać jeszcze większą uwagę na utrzymywanie czystości w swoim otoczeniu. Kilkudniowy kurz lub otwarte okno podczas pylenia może skończyć się kłopotami zdrowotnymi i dyskomfortem, związanym z dolegliwościami alergicznymi.

1.Najważniejsza jest regularność

Nawet najbardziej precyzyjne sprzątanie nie przyniesie rezultatów, gdy będzie przeprowadzane nieregularnie. Zalegający kurz lub wpadające przez okno pyłki mogą znacząco obniżyć komfort życia osoby z alergią. Należy często i dokładnie sprzątać, aby wyeliminować szkodliwe czynniki. Roztocza oraz kurz bardzo szybko się kumulują i mogą wywoływać ataki kaszlu, oraz duszności.

2.Wyposaż się w odpowiedni sprzęt

Wybierając akcesoria do sprzątania warto zainwestować w lepszej jakości sprzęt, który z większą precyzją będzie pozbywać się brudu. Aby mieć pewność, że w poprawny sposób walczysz z kurzem, koniecznie pomyśl o ściereczkach i mopach z mikrofibry, które skutecznie zbierają cząsteczki kurzu. Niezawodnym sprzętem może okazać się odkurzacz myjący, który nie tylko zbiera zanieczyszczenia, ale jednocześnie myje podłogę, dzięki czemu jest dokładniejszy. Wysokiej jakości akcesoria do sprzątania znajdziesz na stronie https://www.leifheitsklep.pl/.

3.Zadbaj o szczegóły

Sprzątając dom musisz pamiętać, że największe ilości kurzu i innych alergenów kumulują się w najmniej dostępnych przestrzeniach. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie odsuwać meble, oraz czyścić listwy przypodłogowe, nieużywane sprzęty elektryczne, a także zakamarki między meblami. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nigdzie nie zalegają duże ilości kurzu.

4.Profilaktyka też jest ważna

Aby jeszcze dokładniej pozbyć się zagrażających zdrowiu osoby uczulonej źródeł reakcji alergicznych, musisz pozbyć się tych elementów wystroju mieszkania, które w sposób szczególny mogą przyczynić się do osiadania kurzu oraz pyłków. Należą do nich zasłony, grube dywany z długim włosiem oraz tapicerowane meble.

5.Odpowiednia temperatura

Dlaczego to tak ważne? Wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza znacząco wpływa na rozwój roztoczy oraz powstawaniu pleśni. Czynniki te mają szczególny wpływ na samopoczucie alergika. Należy utrzymywać wilgotność na poziomie około 60 procent, a mieszkanie powinno nie być przegrzewane.

Częste i dokładne sprzątanie odpowiednimi akcesoriami może mieć zbawienny wpływ na zdrowie oraz komfort osoby, u której występują reakcje alergiczne na kurz, roztocza oraz pyłki, dlatego warto o nim pamiętać i ze starannością wykonywać domowe obowiązki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj