Rodzicu zainwestuj w edukację swojego dziecka! Czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

„Nauka to potęgi klucz” – tym powiedzeniem wielu rodziców zachęcało dzieci do nauki. Wszak edukacja jest bardzo ważna i do nauki warto się przykładać. Jednak, aby po szkole podstawowej dostać się do dobrej szkoły średniej, następnie na renomowane studia, często tylko nauka w szkole nie wystarcza. Dlatego, gdy dziecko kończy edukację wczesnoszkolną, to choćby poziom nauczania języka angielskiego w klasie 4 znacząco się zwiększa. Podobnie rzecz ma się w przypadku innych przedmiotów. Tutaj pojawia się pytanie: czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Inwestycja w dziecko jest ważna

Dziecko powinno być najważniejsze dla rodziców, dlatego też opiekunowie powinni dokładać wszelkich starań, aby rozwój przebiegał jak najlepiej. Warto inwestować we wszystko, co ma na nie pozytywny wpływ. Zatem trzeba zacząć od diety. Choć wielu z nas jest zapracowanych, to nadal trzeba znaleźć czas i energię na przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków na bazie warzyw i chudego mięsa. Absolutnie należy zrezygnować z półproduktów, bądź co gorsza śmieciowego jedzenia, które jest nie tylko niezdrowe, ale też powoduje problemy z koncentracją i nauką. Ponadto także ruch jest bardzo ważny dla dzieci, a więc i o tą sferę warto zadbać. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma chodzić na jogging, ale jednak spędzać czas choćby na basenie czy spacerując z rodzicami po parku. Zimą koniecznie trzeba wybrać się na lodowisko czy też stok i pojeździć na nartach.

Daj przykład dziecku

Na to jaki stosunek będzie mieć Wasze dziecko do nauki wpływ ma, jak Wy się zachowujecie i jaki przykład mu dajecie. Jeżeli często narzekacie, że Wam się nie chce, bądź zamiast aktywnie spędzać czas tylko oglądacie telewizję, to niestety dziecko przejmie Wasze nawyki. Dlatego tak ważne jest pokazanie mu, że nauka jest ciekawa. Możecie wspólnie wybrać się choćby do Centrum Kopernika, a jednocześnie warto codziennie pokazywać jak nauka wpływa także na codzienne życie. Warto jeszcze, by dziecko połknęło bakcyla i zainteresowało się czytelnictwem, tym bardziej że jak pokazują badania dzieci, które czytają lepiej się uczą i zdobywają wyższe wyniki w nauce. Pamiętajcie więc, że dobry przykład to także inwestycja w przyszłość dziecka, wszak przejmuje ono wasze nawyki.

Pomoc w nauce

Rodzice zdecydowanie więcej powinni się angażować w naukę dziecka i pomagać w odrabianiu pracy domowej nie tylko z języka polskiego, ale także angielskiego. Tym bardziej, że podręczniki do języka angielskiego do klasy 4 mają już stosunkowo wysoki poziom. A więc to ostatnia chwila, aby uczeń nadrobił zaległości szybko i bez problemów. W razie konieczności warto dodatkowo zapisać go na zajęcia wyrównawcze, ale także korepetycje. Dzięki temu będzie mógł być lepiej przygotowany także na lekcji. Jednocześnie korepetycje są niezbędne także z innych przedmiotów, jeżeli występują zaległości bądź też problemy ze zrozumieniem materiału.

Krok do przodu = większa szansa na sukces

Wiecie już, że dieta jest ważna, podobnie jak Wasza pomoc. Ale czas także pomyśleć, czy nie warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe, dzięki którym jeszcze bardziej poszerzy swoją wiedzę. Jeżeli dziecko przejawia jakiś talent, choćby muzyczny czy plastyczny, to pomoc w jego rozwoju jest niezbędna. Ale warto jeszcze zastanowić się nad zajęciami z języków obcych, choćby w szkole językowej czy też dodatkowe lekcje z przedmiotów ścisłych, co pozwoli nie tylko usystematyzować wiedzę, ale i zdobyć nową. Na takie zajęcia można zapisać już dziecko w klasie 4, z kolei na te z języka obcego zdecydowanie szybciej. Im szybciej dziecko rozpocznie naukę np. angielskiego, tym łatwiej będzie mu się uczyć. Jeżeli nastolatek ma już wybraną dalszą ścieżkę edukacyjną, to należy go wspierać, gdyż już od pierwszej klasy szkoły średniej zajęcia, które poszerzają wiedzę, są niemal obowiązkowe.

Inwestować w dziecko trzeba. Ale pamiętajcie także, aby nie zapominać o wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Dodatkowo przypominamy, jak ważny jest sen w jego rozwoju, dlatego też każde dziecko powinno spać około 8 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj