Zabawki dla rocznego dziecka, jakie wybrać?

Gdy dziecko kończy pierwszy rok, niemal w niczym nie przypomina już słodkiego bobasa, jakim było do tej pory. Nadal jest pocieszne, nie potrafi już jednak długo usiedzieć w jednym miejscu. Podejmuje próby chodzenia, wypowiada pierwsze słowa, naśladuje zwierzęta i zaczyna wykonywać proste polecenia. Świat wydaje mu się przy tym wyjątkowo ciekawy i robi wszystko, aby go poznać. Odpowiednio dobrane zabawki mogą mu w tym pomóc.

Klocki

Pierwsze klocki z pewnością zachwycą roczne dziecko, choć nie wszystkie zabawy z ich udziałem będą polegały na łączeniu ich ze sobą. Już choćby dlatego sam wybór nie może być przypadkowy. Należy zatem zwrócić uwagę na to, czy wielkością są one dopasowane do rączek dziecka. Nie mogą być za duże, nie powinny być jednak również za małe tak, aby układanie ich nie okazało się przesadnie trudne. Ważne jest także to, a jakiego materiału są wykonane, jest bowiem bardziej niż pewne, że przynajmniej raz na jakiś czas roczne dziecko będzie próbowało włożyć je sobie do buzi. Kupując klocki należy też przeznaczyć nieco czasu na wspólną zabawę i podsunąć maluchowi kilka pomysłów na nią. Gdy zostanie przez nas zainspirowany, z pewnością sam również wykaże się pomysłowością.

Zabawki na sznurku

Zabawki na sznurku są kolorowe, dobrze widoczne i często dość głośne. Nie są może ulubionymi ozdobami pokoju malucha w oczach jego starszych krewnych, dziecko jednak z pewnością będzie nimi zachwycone. Ich ogromnym atutem jest to, że wspierają naukę chodzenia. Dziecko chętnie podąża za gąsienicą, dinozaurem lub samochodem, gdy zaś chodzenie przestaje sprawiać mu trudności, samo zaczyna wykorzystywać zabawkę do wybierania się z nią na spacery. Niewykluczone, że zabawka na sznurku zostanie też wykorzystana do innych dziecięcych zabaw i będzie używana nie przez kilka tygodni, ale przez długie miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj