Zabawki stymulujące rozwój dziecka

Do zabawy warto zaangażować wiele zmysłów, a także ręce i umysł. Jak wybierać prezenty dla dzieci, by mieć pewność, że dziecko nie tylko świetnie się bawi, ale też przy okazji uczy i rozwija? Doskonałym pomysłem na upominek dla malucha mogą okazać się zabawki zręcznościowe, które uczą także koncentracji, ćwiczą świadomość przestrzeni, a także uczą kreatywnego rozwiązywania problemów. Warto kupować magnetyczne układanki dla dzieci z drobnych elementów, tworzących dwuwymiarowe obrazki lub trójwymiarowe figurki. Dla nieco starszej pociechy świetnym prezentem będzie zestaw do majsterkowania, dziergania lub własnoręcznego tworzenia biżuterii.

Kreatywność, nauka i dobra zabawa

Dzieci z natury są pomysłowe i poszukują nieoczywistych rozwiązań podczas każdej zabawy. To właśnie dlatego maluchy często bawią się przedmiotami, które wcale nie służą do zabawy – mogą być to sztućce, czy inne akcesoria, jakie mamy w domu. Najlepsi producenci zabawek doskonale wiedzą, jak sprawić, by jedna zabawka pozwalała dziecku na różnorodne działania, dzięki którym będzie ono realizowało swoją kreatywność i pomysłowość. Układanki, wyszywanki, zestawy dziecięce DIY – dzięki takim zabawkom będzie można ciekawie zorganizować czas maluchom zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Z ich pomocą dzieci będą realizować swój twórczy potencjał, a opiekunowie będą spokojni wiedząc, że dzieje się to przy użyciu bezpiecznych przedmiotów dedykowanych najmłodszym.

Zabawki zręcznościowe – inwestycja w rozwój dziecka

Pożytek z zabawek zręcznościowych to nie tylko rozwój manualny. Zazwyczaj to pierwsze, co nam przychodzi do głowy, gdy myślimy o zabawkach wymagających od dziecka precyzyjnego operowania dłońmi. Jednak korzyści dla rozwoju, jakie płyną z takiej zabawy, jest znacznie więcej. Angażowanie się w precyzyjne manualne zajęcia stymuluje mózg. Zabawki do rękodzieła, majsterkowania, czy do tworzenia mniej lub bardziej skomplikowanych przestrzennych figur, bardzo pozytywnie wpływają na rozwój inteligencji wizualno-przestrzennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj