Zalety nauki chińskiego dla dzieci w Polsce

zalety nauki chinskiego dla dzieci w polsce

Znajomość języków obcych od zawsze była pożądaną kompetencją, jednak obecnie umiejętności językowe są szczególnie cenione ze względu na otwarty rynek pracy oraz możliwość niemal nieograniczonego podróżowania. Osoby władające kilkoma językami zyskują szansę na kształcenie za granicą, a także mogą bez przeszkód podejmować pracę w międzynarodowych firmach. Ze względu na prężnie rozwijającą się gospodarkę Chin, język mandaryński jest coraz częściej wybierany do nauki przez obcokrajowców. Powstaje zatem pytanie: kiedy najlepiej rozpocząć edukację w tym zakresie? W artykule przedstawiamy zalety nauczania chińskiego od najmłodszych lat.

Chiński dla dzieci – w jakim wieku zapisać dziecko na kurs językowy?

Badania naukowe wskazują, że proces przyswajania języka u dzieci jest dużo bardziej efektywny, niż u dorosłych, dlatego warto stworzyć najmłodszym takie warunki, w których będą miały okazję obcować z kilkoma językami naraz. Nabywanie kompetencji językowy w ten sposób odbywa się niemal bez wysiłku, ponieważ dzieci naturalnie zaznajamiają się z nowymi dla nich dźwiękami i naśladują je. Budowa mózgu dzieci sprawia, że mają one dużą lepszą pamięć i są w stanie szybciej opanować struktury gramatyczne oraz nauczyć się prawidłowej wymowy i akcentu, co jest znacznie trudniejsze w dorosłości, a nawet w wieku nastoletnim. Z tego powodu, naukowcy, tutorzy i pedagodzy zachęcają, by zapisać dzieci na kurs językowy jak najwcześniej – wymierne korzyści przyniesie kontakt z językiem obcym nawet na etapie żłobka.

Korzyści z nauki chińskiego w wieku dziecięcym

Zalety z nauki języków obcych można podzielić na te uniwersalne, dotyczące samego procesu nabywania kompetencji językowych, jak i te szczególne, związane ze specyfiką konkretnego języka. Do ogólnych korzyści, jakie zyskują poligloci, zalicza się przede wszystkim rozwój intelektualny, poznawczy i społeczny. W przypadku języka chińskiego ważną kwestią są perspektywy rozwoju zawodowego i niesłabnący trend ekspansji biznesowej Chin. Obecnie standardowym językiem mandaryńskim posługuje się ponad 850 milionów ludzi, a gospodarka tego azjatyckiego kraju rośnie z roku na rok, co sprawia, że państwa z całego świata nawiązują z nim relacje biznesowe. Zapisując swoje pociechy na chiński dla dzieci, dajesz im szansę na podjęcie edukacji za granicą oraz zwiększasz spektrum możliwości dotyczących zatrudnienia przy atrakcyjnych projektach w przyszłości.

Poza tym udowodniono, że nauka języków opóźnia procesy starzenia się mózgu, usprawnia jego pracę i zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych chorób neurologicznych, np. Alzheimera. Kolejnymi korzyściami, płynącymi z uczenia się języków są: poprawa koncentracji, większa kreatywność, czy lepsza pamięć. Nie należy także zapominać, że znajomość chińskiego ułatwia podróżowanie, poznawanie azjatyckiej kultury oraz umożliwia nawiązywanie znajomości. Dzieci, które na wczesnym etapie rozpoczęły naukę języków, są bardziej otwarte i mają lepiej rozwinięte zdolności interpersonalne. Dzięki znajomości chińskiego najmłodsi będą mogli także czytać książki chińskich autorów oraz oglądać tamtejsze filmy w oryginalnej wersji językowej.

Chiński dla dzieci niesie za sobą wiele korzyści, które w szerokim zakresie oddziałują na rozwój młodych ludzi. Nawet jeśli dziecko, będąc już w wieku dorosłym, nie zdecyduje się na pracę, która wymaga znajomości tego języka, sam proces nauki pozytywnie wpłynie na jego intelekt oraz tzw. „umiejętności miękkie”, związane z kontaktem z innymi ludźmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj